Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka

30.05.2016
Koło wędkarskie PZW Ząbkowice Śląskie pod patronatem Burmistrza Ząbkowic pana Marcina Orzeszka zorganizowało w minioną niedzielę zawody wędkarskie dla dzieci na zbiorniku Topola. Nagrody dla dzieci ufundowali koło Ząbkowice Śląskie, burmistrz Ząbkowic Śląskich, firma BALSAX z Kłodzka oraz pan Dariusz Lityński właściciel sklepu wędkarskiego na ul. Daszyńskiego. Na zawody przyjechało 32 dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Zawody rozpoczęły się parę minut po godz. 8 i trwały do godz.12.

W trakcie zawodów wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami i napojami.  Rybki ochoczo żerowały, dzięki czemu dzieci złowiły ponad 26 kg ryb. Po poczęstunku, prezes koła, pan Marek Markiewicz ogłosił wyniki i wraz z panią Ewa Figzał wręczył nagrody.

Pierwsze miejsce w kategorii do 10 lat wywalczył Duś Franciszek , który złowił ponad 7 kg ryb. Drugie miejsce zajęła Duś Roksana z wynikiem ponad 5 kg ryb. Roksana złowiła największą rybę zawodów - ważącego 2,200 kg leszcza. Trzecie miejsce zajął Nikodem Kraciński. W kategorii do 14 lat zwyciężył Jakub Bott, a drugie miejsce zajął Gabriel Miśkiewicz. Oczywiście po zawodach wszystkie rybki wróciły w dobrej kondycji do wody. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody - puchary i medale okolicznościowe. Zarząd koła dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie.