ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

ZKP z elektrycznymi autobusami

01.01.2023
Na 2023 rok Gmina Ząbkowice pozyskała ponad 2 mln 600 tysięcy złotych dopłaty do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Dzięki temu Ząbkowicka Komunikacja Publiczna może się rozwijać coraz lepiej, aby zaspokoić potrzeby komunikacyjne naszych Mieszkańców.

Przypominamy, iż od 2 stycznia wyruszają na trasy autobusy elektryczne. Jeździć będą na liniach A i B. Warto podkreślić również, iż na prośbę mieszkańców powstały nowe przystanki, z których korzystać będą pasażerowie autobusów elektrycznych. Są to przystanki na Batalionów Chłopskich, ul. Diamentowa i Agrestowa oraz przy 3 bramie cmentarza komunalnego. Już wkrótce zostanie uruchomiony przystanek przy ulicy Biznesowej (boczna ulicy Cukrowniczej).

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.