ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Złowił ponad 20 kg ryb w jedną noc

14.06.2017

To były bardzo udane zawody wędkarskie. W sobotę 10 czerwca 2017 r. na Zbiorniku Topola odbyły się po raz trzeci Nocne Powiatowe Zawody Gruntowe, w których udział wzięło 55 zawodników. Tegoroczna impreza była poświęcona pamięci wieloletniego skarbnika ząbkowickiego koła PZW Adama Miernika, który zmarł w zeszłym roku. Dopisała frekwencja i co najważniejsze ryby. Najlepszy zawodnik po 14 godzinach łowienia miał na koncie ponad 20 kg ryb!

Zawody zorganizowało Koło PZW Ząbkowice Śląskie przy znacznym wsparciu Gminy Ząbkowice Śląskie. W tym roku do współorganizacji włączyły się również Koła PZW z Barda, Kamieńca Ząbkowickiego i Ziębic, a także osoby prywatne. Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe.

W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, gdyż na brzegu Topoli zameldowało się 55 zawodników, głównie z Powiatu Ząbkowickiego, ale nie tylko. Wędkarze przybyli także z Bielawy, Łagiewnik, a nawet Oławy. Łowiono na dwie wędki od godziny 18:00 (sobota) do godziny 8:00 (niedziela).

Zawody wygrał Tomasz Mołdawiak, który zawody zakończył z imponującym wynikiem 21,320 kg złowionych ryb. Drugie miejsce zajął Andrzej Iwanciów, a trzecie Karol Pietkiewicz. Ogólnie nagrodzono 20 zawodników, były też wyróżnienia indywidualne (największa ryba, najmniejsza ryba oraz największa ilość złowionnych ryb).

Kolejne zawody dopiero od koniec sierpnia. W ostatnia niedzielę miesiąca na zalewie Topola odbędą się spławikowo -gruntowe zawody rodzinne. Już teraz możemy zdradzić, że na wszystkich uczestników czeka niespodzianka.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.