ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zmagania Rycerskie już jutro!

24.06.2016
Wszystkich, którzy pragną przenieść się w czasy średniowiecza, zapraszamy do Ząbkowic Śląskich. Już jutr (25 czerwca 2016 roku), w ząbkowickim zamku gościć będą bractwa rycerskie m.in. z Ziębic i Kłodzka. Zapewniamy, że pokazy walk rycerskich i turniej łuczniczy dostarczy każdemu niesamowitych wrażeń.

Dodatkowo będzie można wysłuchać muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu TRYZNA z Pomorza i nauczyć się przy tym tańca średniowiecznego. Podczas całej imprezy przeprowadzane będą warsztaty, na których można będzie nauczyć się m.in. strzelania z łuku, wyrabiania podpłomyków, robienia naczyń i instrumentów dawnych, a także zmierzyć zbroję rycerską. Ponadto będzie to okazja do spróbowania rycerskiego jadła. Podczas gry plenerowej każdy będzie mógł wykazać się zręcznością, siłą i sprytem. Nawlekanie igły rękawicą kolczą, bieg z kubkiem pełnym wody na tarczy czy przypięcie ogona koniowi to tylko niektóre z wyzwań. Na śmiałków, którzy wykonają wszystkie zadania czeka certyfikat i drobny upominek. Atmosferę średniowiecza dopełni  jarmark – na kramach wzdłuż ścieżki prowadzącej do zamku będzie można zakupić zbroje, ozdoby i naczynia średniowieczne, a także produkty i rękodzieło regionalne.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.