ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zmiana nazwy ulicy – Naftalego Botwina staje się ulicą Szkolną

01.09.2017
ulica NOWA STRONA
W związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 744), oraz z opinią Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, który wskazał konieczność zmiany nazwy ulicy Naftalego Botwina (działacza komunistycznego, zamachowca, który w 1925 r. zastrzelił polskiego funkcjonariusza policji Józefa Ciszewskiego) Radni Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich przyjęli uchwałę, na mocy której ulica Naftalego Botwina zmienia nazwę na ulicę Szkolną.

Zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej - zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową – są one nadal ważne, co oznacza, że nie trzeba wymieniać dokumentów osobistych, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdów ani innych dokumentów zawierających dotychczasową nazwę - będą ważne dopóki nie upłynie ich termin ważności. Zmiana nie będzie powodować problemów z dostarczaniem korespondencji pod dotychczasowy adres. Nie będzie także opłat za zmiany wprowadzane w księgach wieczystych, rejestrach, ewidencjach i pismach urzędowych -zgodnie z ustawą (art. 5. ustęp 1 w/w ustawy).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.