ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Znaczki Turystyczne dostępne w Krzywej Wieży!

04.09.2012
Ogólnoeuropejska inicjatywa promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie dotarła także do Ząbkowic Śląskich – od 31.08.2012 roku w Krzywej Wieży można nabyć Znaczek Turystyczny – element gry kolekcjonerskiej, systemu rozszerzonego na 15 państw Europy. Znaczek przedstawia wizerunek Krzywej Wieży – jest to wyróżnienie dla naszego sztandarowego zabytku: od momentu przydzielenia znaczka Krzywa Wieża znajduje się na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Znaczki Turystyczne sp. z o. o. to firma, która zajmuje się wyróżnieniem polskich zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu, właściwym tylko konkretnemu miejscu – nie można go kupić w żadnym innym punkcie, sklepie czy obiekcie handlowym. Jest to rodzaj zachęty turystycznej do zwiedzania a zarazem wyjątkowa pamiątka. Produkowany z naturalnego materiału – w 100 % ekologiczny.

 Sama idea zbierania znaczków narodziła się w Czechach, po czym szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje: Słowację, Niemcy, Ukrainę, Austrię, Węgry, Rumunię, Holandię, Wielką Brytanię, Chorwację, Włochy, a także na Rosję, USA oraz oczywiście Polskę. Na dzień dzisiejszy /dane z sierpnia 2012 r./ istnieje w całej Europie, USA i Rosji 3688 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

 Już od nabycia pierwszego znaczka łatwo wciągnąć się w grę kolekcjonerską – zasady gry dostępne są na stronie http://znaczki-turystyczne.pl/ pod adresem http://znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska

 Zapraszamy do Krzywej Wieży!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.