ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Znamy wykonawcę przebudowy stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich!

21.08.2023
Przebudową stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich zajmie się firma Budimex S.A., której oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w prowadzonym przez Gminę Ząbkowice Śląskie postępowaniu przetargowym.

Podczas modernizacji stadionu miejskiego powstanie nowy budynek wielofunkcyjny z szatniami, ogólnodostępnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, salą wykładową i pomieszczeniami biurowymi. Obiekt wyposażony zostanie w pompy ciepła oraz instalację fotowoltaiczną.

Dodatkowo zakres zamówienia dotyczy przebudowy parkingu przy Słonecznej Arenie i Słonecznym Parku Wodnym.

Ważnym elementem zadania będzie wykonana strefa wypoczynku i rekreacji dla rodzin z dziećmi. Planuje się wykonanie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej, na której zamontowany zostanie duży zestaw zabawowy, huśtawki, bujaczki oraz wiaty wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi.

Dodatkową atrakcją będzie mini pumptrack o nawierzchni asfaltowej, który umożliwiał będzie jazdę na deskorolce, hulajnodze oraz rolkach.

Na obiekcie zaplanowany został także system małej retencji wód opadowych i roztopowych, który wykorzystywany będzie do nawadniania boisk.

Termin realizacji powyższych prac został określony na 31.12.2024 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.