ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zostań Odkrywcą Tajemnic Ząbkowic Śląskich – gra plenerowa dla całej rodziny

30.05.2016
Co przedstawia herb Księcia Karolia I Podiebrada? Jak zamek w dawnych czasach ogrzewano zimą? Gdzie odpoczywała księżna? Jaką funkcję niegdyś pełniła Krzywa Wieża? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z zabytkami i historią naszego miasta można poznać podczas wędrówki po ząbkowickim zamku oraz zdobywając szczyt Krzywej Wieży. Z okazji Dnia Dziecka – już 1 czerwca – rusza Ząbkowicka gra plenerowa. To wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Przy zakupie biletu w kasie można bezpłatnie pobrać kartę, która zawiera wskazówki  do gry. Na szlaku wędrówki na uczestników czekać będą zadania, których rozwiązania utworzą szyfr. Dzięki łamaczowi szyfrów można odkryć hasło i otrzymać tytuł Odkrywcy Tajemnic Ząbkowic Śląskich. Podczas zabawy  trzeba wykazać się nie tylko zwinnością, ale i bystrym umysłem. Gra plenerowa to doskonała  okazja do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami, a tym samym do poznania ciekawostek, historii i legend związanych z naszym miastem.

Dodatkowo zachęcamy do udziału w grze escape room – Komnata Tajemnic . To pierwszy „pokój ucieczek” w Ząbkowicach Śląskich, który znajduje się na zamku w wieży bramnej i nawiązuje do historycznego wydarzenia w 1646 roku, jakie miało miejsce w Ząbkowicach Śląskich - oblężenie zamku przez wojska cesarskie, bronionego zaciekle przez szwedzką załogę.  Grupa osób zostaje zamknięta w wystylizowanym pomieszczeniu i musi się z niego wydostać. Wyjście z pokoju oczywiście nie jest proste. Gracze napotykają różnorodne przeszkody i zagadki, ale przebrnięcie przez nie wszystkie daje niesamowitą satysfakcję. Gracze mają maksymalnie 60 minut czasu na znalezienie klucza i uwolnienie się z pokoju.

Od 2 kwietnia do 30 września - godziny wejść do Escape Room „Komnata Tajemnic” na zamku:
9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00.

PROSIMY o wcześniejszą  rezerwację do KOMNATY TAJEMNIC. Rezerwację godzin wejścia (grup 2-7 osób) prosimy kierować nana adres e-mail: escape.room@zabkowiceslaskie.pl lub pod nr telefonu 74 815 20 43. DOKONUJĄC REZERWACJI należy podać niezbędne dane: termin i godzinę, imię i nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy i liczbę uczestników. 

 

Ceny biletów (obowiązujące od 2 kwietnia 2016 r.):

1)      Krzywa Wieża – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

2)      Izba Pamiątek Regionalnych -  bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

3)      Śladami dr. Frankensteina: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

4)      Escape room Komnata Tajemnic: 10 zł/os.

5)      Ruiny Zamku: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

6)      Pakiet  -  Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych, Śladami dr. Frankensteina, Ruiny Zamku - bilet normalny: 18,00 zł; bilet ulgowy: 9,00 zł.

Do nabycia ulgowych biletów wstępu uprawnieni są: dzieci od 5 roku życia, młodzież ucząca się, studenci, inwalidzi i osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, emeryci i renciści, za okazaniem odpowiednich dokumentów tj. legitymacja uczniowska, legitymacja studencka, legitymacja emeryta/rencisty, legitymacja lub inny dokument informujący o niepełnosprawności.

Do bezpłatnego wstępu uprawnieni są: dzieci do lat 5, opiekunowie grup i przewodnicy   (1 opiekun/przewodnik na 10 osób), grupy z Domów Dziecka, Domów Opieki i Domów Specjalnej Troski,  przedstawiciele mediów w celu przygotowania materiałów redakcyjnych do publikacji, delegacje miast partnerskich Ząbkowic Śląskich, przedstawiciele oficjalnych wizyt w Ząbkowicach Śląskich, uczestnicy programów: „Karta Ząbkowickiej Rodziny”, „Ząbkowicka Karta Seniora”, „Karta Dużej Rodziny”, dzieci i młodzież z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie uczestniczące w lekcjach muzealnych oraz podmioty, które uzyskały pisemną zgodę Burmistrza Ząbkowic Śląskich.

Informujemy, że dla autokarów turystycznych istnieje możliwość (na czas wysiadania/wsiadania) zatrzymania autobusu w Rynku blisko Krzywej Wieży. Parking znajduje się wzdłuż Pierzei - ul. Rynek 14. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.