ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kultura i sport

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej

Biblioteka jest samorządową instytucją kultury działającą na podstawie ustawy o bibliotekach i statutu nadanego przez organizatora, czyli Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje burmistrz.

Biblioteka zapewnia pełną obsługę biblioteczną mieszkańcom miasta i gminy, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury. Dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej.

Dysponuje bogatymi, stale aktualizowanymi zbiorami - wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularnonaukowymi, literaturą piękną polską i obcą. Każdy znajdzie tu również szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.

Dostosowana do potrzeb mieszkańców lokalizacja ( centrum miasta), zbiory biblioteczne i dogodne godziny otwarcia, a także bogata i różnorodna oferta kulturalno-oświatowa umożliwiają korzystanie z usług biblioteki wszystkim mieszkańcom miasta.
 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej
ul. Rynek 56, 57-200 Ząbkowice Śląskie
bpmg_zabk@wp.pl
tel. 74 815-15-35

Dyrektor Biblioteki - Helena Wolnik-Kliber
dyrektor@biblioteka.zabkowiceslaskie.pl
tel. kom.  608 613 691

Sekretariat
sekretariat@biblioteka.zabkowiceslaskie.pl

Filia miejska
bibliotekaf1@interia.pl

www.biblioteka.zabkowiceslaskie.pl


Ząbkowicki Ośrodek Kultury

Ząbkowicki Ośrodek Kultury prowadzi wielokierunkową działalność edukacyjną poprzez organizowanie konkursów, przeglądów, warsztatów i kół zainteresowań, a także imprez muzycznych, teatralnych i filmowych.

Dodatkowo instytucja prowadzi działalność impresaryjną, promocyjno-reklamową, usług transportowych, obsługi imprez estradowych, Sala widowiskowa ZOK jest w pełni przygotowana do organizacji imprez estradowych i spektakli teatralnych: posiada 350 miejsc, scena ma wymiary: szerokość 10 m, głębokość 12 m, wysokość 8 m z czarnym okotarowaniem i oświetleniem estradowym, nastawnią, kabiną projekcyjną, ekranem, własnym nagłośnieniem estradowym.

Sekretariat
tel. 74 815 28 96

Dyrektor Zbigniew Łupak
dyrektor@e-zok.pl

Specjalista ds. Kadrowych i Sekretariatu
biuro@e-zok.pl

Instruktor-Organizator Imprez Rozrywkowych 
tarach@e-zok.pl

Wynajem pomieszczeń ZOK

wynajem@e-zok.pl

www.e-zok.pl


Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ośrodek Sportu i Rekreacji  jest gminną jednostką organizacyjną, której zadaniem jest prowadzenie i koordynacja działań związanych z kulturą fizyczną i rekreacją oraz udostępnienie bazy sportowej i rekreacyjnej.

Hala widowiskowo - sportowa "Słoneczna" to nowoczesny obiekt sportowy oddany do użytku w 2001 roku.
Składa się z płyty głównej, trybun, hotelu (25 miejsc noclegowych) oraz sauny, siłowni, salki fitness, kompleksu 8 szatni, magazynów oraz salki konferencyjnej. W skład hali wchodzi również bar sportowy oferujący wyżywienie, gorące i zimne napoje.
Na hali "Słonecznej" odbywają się różne imprezy sportowe i kulturalne m.in. koncerty muzyczne i dyskoteki, Gale Sportów Walki i Boksu, Regionalna Liga Halowej Piłki Nożnej, Międzyregionalne Zawody Karate Kyokushin, Międzypaństwowe mecze piłki ręcznej.

Na terenie stadionu, którym zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji istnieją 4 boiska piłkarskie. Trzy z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną - Orlik. Na płycie głównej rozgrywane są mecze IV ligi dolnośląsko-lubuskiej jak i inne spotkania. Obok boiska loża z 1200 miejscami siedzącymi i spikerką. Dodatkowo OSiR dysponuje dwoma kortami tenisowymi.

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Kusocińskiego 17
57-200 Ząbkowice Śląskie 
tel. 74 815 18 87 
osir.zabkowice@op.pl

Hala Słoneczna
ul. Powstańców Warszawy 7i
57-200 Ząbkowice Śląskie 
tel. 74 816 06 71
halasloneczna@wp.pl  

www.osirzabkowice.pl

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.