ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejny  raz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała półkolonie dla dzieci. Akcja trwała dwa tygodnie od 25 czerwca do 06 lipca 2018 r. Pieczę nad półkolonistami sprawowały panie: Bożena Król- Jałowiecka i Justyna Zabłocka.

Harmonogram półkolonii zaplanowany został w ten sposób, aby jej uczestnicy lepiej się poznali, gdyż w akcji letniej uczestniczą nie tylko uczniowie tutejszej szkoły, ale także dzieci spoza niej. Uczestnicy półkolonii nie będący uczniami Sp nr 1 mieli przy tym okazję do poznania nowych kolegów i koleżanek, a także opiekunów, z którymi spędzili dwa tygodnie wakacji. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie przeprowadzona była pogadanka na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie zasady zachowania podczas wycieczek pieszych, i autokarowych oraz w czasie zabaw. Po tak ogromnej dawce wiedzy dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych i zręcznościowych na boisku OSIR . Była też zabawaw wodzie pod czujnym okiem ratownika na pływalni w Nowej Rudzie. Było wiele zabaw, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i integracji. Dzieci miały również okazję do rozwijania zdolności plastycznych wykonując prace. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłku przygotowanego przez panie ze stołówki.

Głównym punktem była wycieczka na Błędne Skały, gdzie półkoloniści zmagali się  z niepowtarzalny skalnym labiryntem oraz spływ pontonami Przełomem Bardzkim, który był fantastyczną przygodą, która świetnie sprawiła umiejętność pracy zespołowej. W kolejnych dniach półkoloniści dwiedzili kopalnię węgla w Nowej Rudzie, gdzie udaliy się na Hałdę, gdzie znaleźli dużo ciekawych skał oraz minerałów, a niektórzy mieli szczęście i znaleźli odciski paproci lub innych roślin.

Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.