ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 w Szkole Podstawowej Nr 1

22657253_1582606265136697_959356542_n
Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 1 aktywnie uczestniczyła w DFN. Tym razem gościliśmy grupę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Ząbkowicach Śl. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas IIIb i IIIc mogli wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu wiedzy polonistycznej, matematycznej oraz sprawnością fizyczną.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztacie pn. WYKORZYSTANIE PIŁEK EDUKACYJNYCH "EDUBAL"      W EDUKACJI  PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ,  prowadzonym przez dr. Ireneusza Cichego z Wydziału  Wychowania Fizycznego, AWF we Wrocławiu.

W kolejnym dniu DFN  uczniowie   klas  IIIb i IIIc  wraz z nauczycielkami  panią Ewą Żurek oraz panią Justyna Zabłocką wyruszyli do LO w Ząbkowicach Śl. Brali udział w  warsztacie pn. PROJEKTOWANIE - TECHNIKA CZY SZTUKA? ŹRÓDŁA INSPIRACJI W PRACY PROJEKTANTA - prowadzonym przez dr Beatę Fertała-Harlender (Wydział Humanistyczno-Artystyczny, WSH) oraz studentów Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu. Efektem udziału w warsztacie są  przez uczniów projekty - wzory różnych materiałów.

Następnie dzieci uczestniczyły w wykładzie, pokazach i warsztatach chemicznych - W ŚWIECIE POKAZÓW CHEMICZNYCH. Dzielnie asystowały  dr hab. inż. Joannie Cabaj (chemik, Wydział Chemiczny, Politechnika Wrocławska) dr inż. Dorocie Zając oraz mgr inż. Sylwii  Balucie, mgr inż. Annie Lesiak podczas wykonywania niektórych doświadczeń.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.