ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

W dniach od 18 do 21 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich otrzymujący stypendium Domu Sióstr Diakonis ze swoimi rodzicami oraz panem dyrektorem Andrzejem Popławskim odwiedzili naszych przyjaciół w miejscowości Wetheim (Niemcy).

Podczas pobytu nie zabrakło atrakcji i wrażeń. Mogliśmy poznać historię i zabytki tego pięknego miasta, między innymi zabytkowy zamek w Wetheim z pięknym widokiem na stare miasto, rynek z historycznymi kamieniczkami, płynęliśmy również statkiem po rzece Men, gdzie moglibyśmy cieszyć się pięknym widokiem całej okolicy.

Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego z swoimi niemieckimi rówieśnikami i mogli przekonać czym różni się szkoła polska i niemiecka.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w przepięknym klasztorze w Bronnbach, w którym pracuje polski misjonarz. Oczywiście nie zabrakło  wspólnego  oglądania meczu Polskiej Reprezentacji.

Od 2011 roku dzięki ogromnemu sercu ludzi związanych z realizują tych stypendiów, już trzecia grupa naszych uczniów ma możliwość nie tylko finansowego wsparcia, ale przede wszystkim uczestniczyć we wspaniałej współpracy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.