ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kino ZOK zaprasza: WEEKEND Z KRÓLEM

19.05.2013, 17:00 - 19.05.2013, 18:30

Miłość to skomplikowana sprawa, w najbardziej sprzyjających okolicznościach. A gdy uczucie to staje się udziałem głowy mocarstwa, można spodziewać się galimatiasu nie z tej ziemi. Bo też trochę trudno uwierzyć, że między kryzysem ekonomicznym, groźbą wojny światowej, apodyktyczną matką i niezależną żoną prezydent USA ma czas na prosty związek. Ale Franklin D. Roosevelt jest pragmatykiem nawet w kwestiach uczuć i doskonale wie, jak efektywnie korzystać z okazji.  

Akcja "Weekendu z królem" rozgrywa się w latach 30. Margaret Lynch Suckley, zwana przez wszystkich Daisy, zostaje zaproszona do rezydencji matki Roosvelta, by jako daleka kuzynka prezydenta dotrzymywać mu towarzystwa. Jest w tym tak dobra, że wkrótce z towarzyszki awansuje na pozycję kochanki. Choć jest już kobietą dojrzałą, relacja z FDR pod wieloma względami przypomina młodzieńczą miłość, pełną iluzji i romantycznych nadziei nie mających pokrycia w rzeczywistości. Prawdę Daisy pozna podczas historycznej wizyty brytyjskiego króla. I wtedy też będzie musiała podjąć kluczową dla swojego życia decyzję.

źródło: filmweb.pl
http://m.filmweb.pl/wapx/1/film/622808/review

ZWIASTUN:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.