ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gaudeamus igitur Uniwersytetu III Wieku w Ząbkowicach Śląskich

28.09.2012
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Uniwersytetu III Wieku w Ząbkowicach Śląskich odbyła się 26 września br. w ząbkowickim ratuszu.

Na inaugurację przybyli studenci, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uniwersytetów III Wieku z Dolnego Śląska oraz zaproszeni goście. Inauguracja rozpoczęła się tradycyjnym śpiewem chóru Uniwersytetu III Wieku. Obecny na uroczystościach burmistrz Marcin Orzeszek, życzył wszystkim studentom udanego roku akademickiego.  Nawiązał do wizyty w niemieckim mieście partnerskim - Uchte, gdzie doszło do spotkania z tamtejszymi seniorami. Efektem wizyty było złożenie deklaracji współpracy seniorów z Ząbkowic Śląskich i Uchte. Dzięki temu studenci Uniwersytetu III Wieku z Ząbkowic Śląskich będą mogli podzielić się doświadczeniami oraz pochwalić się w Niemczech swoimi działaniami.

Życzenia, ciepłe słowa i gesty były wyrażane przez kolejne osoby. Po tym kolejne osoby wstąpiły w szeregi braci studenckiej. Odebrali swoje indeksy i zostali pasowani na studenta. Następnie wykład na temat tegorocznej rocznicy 725-lecia Ząbkowic Śląskich wygłosił Jerzy Organiściak. Na zakończenie wystąpiła młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich.

Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku umożliwia starszym osobom podniesienie jakości ich życia oraz dalszy rozwój edukacyjny. Seniorzy mogą wziąć udział w różnych zajęciach i wykładach tj. warsztaty komputerowe, lektoraty językowe (niemiecki i angielski), warsztaty malarskie, gimnastyka, basen, gimnastyka mózgu i innych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.