ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

To już 65 lat! - Jubileusz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

16.11.2012
Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica świętował dziś swoje 65-lecie. Na obchody rocznicowe złożyły się wystąpienia i przemówienia zarówno byłych jak i obecnych dyrektorów oraz nauczycieli. Uczniowie przygotowali wzruszający program artystyczny, pełen odniesień do historii i wydarzeń z życia szkoły. Obecni na auli emerytowani pedagodzy, absolwenci, pracownicy placówki, uczniowie i zaproszeni goście z sentymentem obejrzeli i wysłuchali przygotowane prezentacje.

Uroczystość poprowadzili uczniowie – Alicja Szczepańska i Stanisław Moderski. Akademia rozpoczęła się przemówieniem Pana Ryszarda Pawłowskiego – obecnego dyrektora szkoły. Przedstawił historię szkoły, opowiedział o napotkanych przeszkodach, o sukcesach, o wychowawcach i wychowankach szkoły czyli o wszystkim, co złożyło się na wyjątkowość placówki. Kolejno głos zabrał Starosta Ząbkowicki Pan Roman Fester, Prezes Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani Grażyna Kwiecińska oraz Burmistrz Ząbkowic Śląskich Pan Marcin Orzeszek, który podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły:

„Doniosły Jubileusz 65-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich jest świadectwem pielęgnowania pięknych wieloletnich tradycji tej placówki - świętem nie tylko dla szkoły ale i całej społeczności lokalnej. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy poprzez swoje zaangażowanie, wytrwałą pracę przyczynili się do rozwoju tej szkoły”.

Piękne słowa wygłosił były dyrektor Pan Jan Tyrcz, nawiązując do dziejów szkoły i patriotyzmu przejawiającego się w służbie i pracy w oświacie. Ksiądz Prałat  Marian Mądry gratulował obecnego jubileuszu życząc kolejnych owocnych w sukcesy lat.  Jan Małozięć – pedagog i absolwent szkoły rozweselił zgromadzonych anegdotami – wspomnieniami z czasów, kiedy zasiadał w szkolnej ławce. Na koniec dyrektor zaprosił na mszę świętą w intencji nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich.

Po oficjalnych wystąpieniach nadszedł czas na program artystyczny, który przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Chłopaś i Pani Julity Kasprowicz. Bogate przedstawienie przeplatane było piosenkami i multimedialnym pokazem ukazującym historię 65-letniego okresu życia szkoły. Przedstawienie wywołało wielkie emocje:  postać Stanisława Staszica, występ młodzieżowego  zespołu muzycznego, czirliderki, tancerze, i instrumentalny występ solo z pewnością zapadną w pamięć.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.