ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wieczór z Andersenem

17.04.2013
Z okazji 208 rocznicy urodzin H. Ch. Andersena Filia Miejska Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała jego urodzinowy wieczór dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z biografią i twórczością Andersena. Po lekcji zapoznawczej przyszła pora na projekcję filmu „Mała Syrenka”. Dużą atrakcją było zadanie do wykonania aby z rozsypanych wyrazów ułożyć jak najwięcej tytułów baśni. Dzieci poradziły sobie z tym doskonale. Następną czynnością było stworzenie „oceanu” polegające na rysowaniu, wycinaniu i przyklejaniu na dużym, pomalowanym na niebiesko arkuszu papieru elementów podwodnego świata. Łączyło się to z następnym zadaniem wykonania papierowych wycinanek, którymi był zafascynowany H. Ch. Andersen, tez znany z tej twórczości. Ostatnie zadanie to rozwiązanie krzyżówki, związanej z twórczością bajkopisarza.

Przerwy między poszczególnymi pracami do wykonania urozmaicane były zabawami ruchowymi i słodkim poczęstunkiem.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania uczestnicy sami zobowiązali się do zachowania zasad obowiązujących na tym spotkaniu, np. szacunek wobec siebie, nie przerywanie mówiącym, nie bieganie, itp. i trzeba przyznać, że zasady spisane w kontrakcie były ściśle przestrzegane.

Duże podziękowania dla Pani Doroty Hawliczek za przekazanie napoi. Dzieciom bardzo podobał się ten wieczór, wyraziły nadzieję, że takie wieczory w bibliotece będą odbywały się częściej.

Tekst i fot.: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.