ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wybory do Izb Rolniczych

22.04.2015
Informujemy, że zgodnie z uchwałą 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 listopada 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, wybory do izb rolniczych V kadencji odbędą się 31 maja 2015r.

Uprawnionymi do udziału w głosowaniu w wyborach do izb rolniczych są członkowie samorządu rolniczego, którymi są: płatnicy podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym, podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.

W wyborach do samorządu rolniczego okręgiem wyborczym jest gmina. Za pośrednictwem izby rolniczej, wybrani delegaci mają wpływ, m. in. na:

  • rozwiązywać nie zgłaszanych przez rolników problemów,
  • projekty aktów prawnych z zakresu produkcji rolniczej i rynku rolnego, poprzez ich opiniowanie,
  • poprawę sytuacji ekonomicznej w rolnictwie i warunków życia na wsi,
  • kształt edukacji i doradztwa rolniczego oraz podnoszenie kwalifikacji osób pracujących w rolnictwie,
  • współpracę z polskimi i zagranicznymi organizacjami producentów rolnych,
  • poprawę stanu środowiska przyrodniczego i zdrowia mieszkańców wsi,
  • ochronę dziedzictwa kulturowego w regionie.

Ważne daty:

  • do dnia 11 maja 2015 r. zgłaszanie kandydatów do Rad Powiatowych
  • do dnia 17 maja 2015 r. wyłożenie w Urzędach Gmin spisu Członków Izby Rolniczej uprawnionych do głosowania w wyborach.

Informacje dotyczące wyborów do Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej można uzyskać w Biurze Terenowym DIR w Ząbkowicach Śl. - ul. Daleka 19, tel. 748100752 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 lub pod nr kom. 508087731.

Wzory dokumentów jakie musi złożyć kandydat na członka Rady Powiatowej DIR, można uzyskać na stronie Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

UCHWAŁA NR 9/2014 KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.