ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zimowe hece w bibliotece dobiegły końca

12.02.2013
Jak co roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. przygotowała dla dzieci wiele rozmaitych atrakcji. Codziennie odbywały się zajęcia plastyczne, komputerowe, teatralne i profilaktyczne.

Dzieci zmierzyły się z ciekawymi zadaniami przygotowanymi na każdy dzień.Wykonując plakaty poznały zasady zdrowego żywienia, dbania o własne zdrowie, a w przypadający na 6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu, razem z „Sieciakami”, bohaterami kreskówek dbającymi o bezpieczeństwo w sieci, poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.Wcielajac się w postacie projektantów i modeli stworzyły niezwykły pokaz mody gazetowej, którą obejrzeli czytelnicy przychodzący do biblioteki.

Największą atrakcją naszych ferii był wyjazd do Teatru Lalek we Wrocławiu, gdzie dzieci obejrzały sztukę wg.powieści A.Lidgren „Och,Emil”o zabawnych przygodach małego chłopca ze Smalandii, a następnie na wrocławskim rynku wyruszyły śladami krasnali -znalazły ich około 20.

Dzięki uczestnictwu biblioteki w Programie Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności MAM TALENT I CHCĘ GO ROZWIJAĆ wszyscy chętni  mieli okazję pojechać po raz drugi do Wrocławia ,tym razem do Panoramy Racławickiej. Wielkie wrażenie na najmłodszych zrobiło to dzieło jego wielkość i wielowymiarowość - odbierana przez oglądających jak obraz 3D.

Podczas zwiedzania dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji historii i sztuki. Krok po kroku poznały etapy tworzenia tego niezwykłaego obrazu, a poprzez zagadki przygotowane przez prowadzącą zgłębiały wiedzę malarską.

Ciekawość wzbudziły również inne miejsca Wrocławia, np. Katedra na Ostrowiu Tumskim czy „Most Zakochanych”. Wśród tysiąca zawieszonych kłódek uczestnicy próbowali znaleźć swoje imię i „zaczarować swoje szczęście w miłości”.

Uczestnicy tegorocznych ferii oznajmili, że z niecierpliwością czekają na następne zajęcia przygotowane przez bibliotekę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.