ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejne duże dofinansowanie do ząbkowickiej oświaty!

30.04.2020
edukacja w gminie dostępna dla wszystkich dzieci
Gmina Ząbkowice Śląskie wraz z liderem projektu Fundacją Dobrych Marzeń otrzymała dofinansowanie w wysokości 880 900,50 zł na projekt „Edukacja w Gminie Ząbkowice Śląski dostępna dla wszystkich dzieci”!

W ramach projektu, którego realizacja przewidziana jest od maja 2020 roku do lipca 2021 roku, planowane są dodatkowe zajęcia dla dzieci w każdym przedszkolu na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie, szkolenia dla nauczycieli oraz zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych. Będą to między innymi laptopy, tablice interaktywne, projektory, oczyszczacze i jonizatory powietrza, antyalergiczne dywany, zabawki interaktywne.

Dodatkowe zajęcia to gimnastyka korekcyjna, zajęcia ruchowo-teatralne, kinezjologiczne, rehabilitacja, terapie psychologiczne oraz robotyka. W każdym przedszkolu zajęcia te dostosowane będą do potrzeb dzieci.

- Cieszy nas, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie otrzymaliśmy tak wspaniałą wiadomość – mówi Marcin Orzeszek, Burmistrz Ząbkowic Śląskich – cieszy tym bardziej, że dofinansowanie trafi do najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2012-2020.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.