ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy na Konferencje Popularno-Naukową z okazji 730-lecia Ząbkowic Śląskich

21.04.2017
W 2017 roku przypada 730 lat od powstania Ząbkowic Śląskich. Z tej okazji zapraszamy na Konferencję Popularno-Naukową „Wokół dziejów miasta”. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia start godzina 10:00.

Pierwszego dnia zapraszamy do Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich, przy ulicy Bolesława Prusa 5. Wykłady na temat Historii Miasta – „Ząbkowice Śląskie w czasie wojen husyckich w świetle źródeł narracyjnych” , „Fotografowie w Ząbkowicach Śląskich w XIX wieku” , „Przestępczość kryminalna w Ząbkowicach Śląskich w czasach habsburskich” .

Natomiast drugiego dnia konferencja odbędzie się w Sali Ślubów ząbkowickiego Ratusza. Kolejny cykl wykładów na temat Historii Sztuki, Architektury i Muzyki – „Gotyckie freski w kościele św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich”, „Gotycka fara św. Anny w Ząbkowicach, a tradycja i innowacja w architekturze sakralnej Śląska XIV i XV wieku”, „Rzeźba gotycka w kościele św. Anny w Ząbkowicach”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.