ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska młodzieżowego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie podjęto działania określone w art. 5b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży, tworząc Młodzieżową Radę Miejską, która ma charakter Konsultacyjny.

Celem działania Rady jest reprezentowanie interesów środowiska młodzieżowego wobec instytucji rządowych i samorządowych oraz  zapewnienie możliwości udziału młodzieży w procesie podejmowania decyzji mających bezpośredni wpływ na sposób i jakość jej życia.

W dniu 12 grudnia 2019 r.  przeprowadzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich V kadencji. W dniu 28 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich V kadencji.

Przewodnicząca – Zofia Gancarz
Wiceprzewodniczący – Angelika Werpulewska  
Sekretarz – Oskar Gabryś

Członkowie Prezydium:

Michał Wrona

Kacper Maj

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.