ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Szkolny Klub Sportowy w Gminie Ząbkowice Śląskie

03.04.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie podpisała umowę z Dolnośląską Federacją Sportu na realizację programu Szkolnego Klubu Sportowego. W naszej gminie do programu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe oraz Publiczne Gimnazjum nr 1. W każdej szkole do końca listopada 2019 roku odbędzie się w sumie po 70 godzin zajęć (wyłączając wakacje). W Szkole Podstawowej w Braszowicach, Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu oraz Szkole Podstawowej nr 1 powstanie po 1 grupie, w szkole Podstawowej nr 1, Publicznym Gimnazjum nr 1 oraz Szkole Podstawowej w Zwróconej po 2 grupy, a w Szkole Podstawowej nr 3 powstaną 3 grupy.

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych  i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami   w klubie sportowym.

Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży powinny być prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Powinny się one odbywać na obiektach sportowych przystosowanych do prowadzenia zajęć sportowych lub     w miejscach, w których można bezpiecznie przeprowadzać zajęcia w terenie. Istotnym założeniem jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.