ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Kręgosłup – fakty i mity na temat bólu oraz profilaktyka zdrowotna” - kolecje spotkanie z cyklu "Dbaj o zdrowie"

09.10.2018
Temat sobotniego spotkania nosił nazwę – „Kręgosłup – fakty i mity na temat bólu oraz profilaktyka zdrowotna”. Specjalista fizjoterapii Pan Tomasz Piojda przekazał wiedzę głównej przyczyny bólu pleców oraz jak ważne dla naszego zdrowia jest utrzymywanie prawidłowej pozycji i regularna aktywność fizyczna.

To ważne, aby starać się utrzymywać prostą postawę w trakcie siedzenia czy stania. Niemniej jednak, zbyt długie przebywanie w danej pozycji może również negatywnie wpływać na kręgosłup i tym samym prowokować występowanie bóli w jego obrębie. W rzeczywistości regularna aktywność fizyczna może nas uchronić przed bolesnością pleców. Oczywiście pod warunkiem, że ćwiczenia są prawidłowo wykonywane i nie korzystamy z bardzo ciężkich ciężarów na siłowni. Źle przeprowadzone ćwiczenia nie tylko nie pomagają, ale mogą nawet zaszkodzić na ogólną kondycję kręgosłupa.

Dziękujemy za zainteresowanie i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dbaj o Zdrowie” – sobota 20 października 2018 r., godz. 12.00.  Tematem kolejnego spotkania będzie „Bezdech senny, a choroby układu sercowo-naczyniowego” .

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.