ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowy zakład produkcyjny BAUD Industries już otwarty

30.07.2019
Uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy BAUD Industries w Ząbkowicach Śląskich odbyło się w niedzielę na terenie zakładu. Wzięli w nim udział przedstawiciele kierownictwa firmy, samorządu oraz pracownicy wraz z rodzinami. Na otwarciu nowej fabryki obecny był także burmistrz Marcin Orzeszek oraz Paweł Onyśków – kierownik wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego, który z ramienia samorządu odpowiadał za współpracę z firmą BAUD przy realizacji tego projektu.

Burmistrz Marcin Orzeszek powiedział m.in. że „To ważny dzień dla Ząbkowic Śląskich i firmy Baud Polska. Wszyscy włożyliśmy dużo pracy, aby ten zakład powstał w tym miejscu. Po raz kolejny chciałbym podziękować firmie Baud Polska za wybranie Ząbkowic Śląskich na miejsce budowy swojego zakładu. Mam nadzieję, że w tym procesie inwestycyjnym, wspólnie ze strefą ekonomiczną i gminą Ząbkowice Śląskie udało się zrealizować cel, który sobie państwo wyznaczyliście.”

Po części oficjalnej, przecięciu wstęgi i poświęceniu zakładu przez duchownych odbyło się zwiedzanie hal produkcyjnych, zorganizowany został także piknik rodzinny dla rodzin pracowników firmy.

Budynek ma ponad 4800 m2 powierzchni, podzielony jest na część produkcyjną i biurową, co pozwoliło podwoić dotychczasowy metraż użytkowy. Produkcja odbywa się w dwóch halach. Całkowity koszt inwestycji to 12 000 000 zł, dodatkowo firma zainwestuje 3 mln zł w park maszynowy.

Baud Polska należy do francuskiej grupy BAUD Industries, która  jest trzecim francuskim producentem elementów metalowych. Grupa BAUD Industries w liczbach, to:

•    7 zakładów produkcyjnych w Europie, 1 w Azji

•    850 maszyn które pozwalają spełnić szeroki zakres wymagań klientów

•    800 milionów sztuk produkowanych co roku

Grupa specjalizuje się w produkcji masowej małych elementów toczonych i spęczanych (średnica od 0.5 do 50 mm). Firma oferuje niskie ceny oraz wysoki poziom jakości dzięki nowoczesnym  maszynom o dużej wydajności type ESCO D2-D6 oraz Variomatic.

Grupa BAUD zdobyła certyfikaty ISO 9001 i ISO TS16949 I jest znana z doświadczenia swoich pracowników w zakresie obróbki skrawanej.

Firma BAUD Polska produkuje głownie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek), do sektora samochodowego oraz do sektora łączności. BAUD Polska jest znana przez głównych producentów I sprzedaje  głownie w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we  Włoszech.

Więcej informacji o firmie BAUD

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.