ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Informacja w sprawie utrzymania czystości i porządku

05.05.2020
Przypominamy o zasadach korzystania z koszy ulicznych – nie służą one do wyrzucania odpadów komunalnych z domów i mieszkań! Kosze ustawione w ciągach pieszych służą wyłącznie do gromadzenia odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się ludzi po terenach miejskich bądź wiejskich.

Przypomina się mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie, iż ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada obowiązek na właścicieli nieruchomości dbania o czystość przy swoich nieruchomościach jak i terenach przyległych do działek - chodnikach. Obowiązek sprzątania chodnika dotyczy: właścicieli, współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych oraz jednostek organizacyjnych i osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu oraz innych podmiotów władających nieruchomością. Obowiązek ten dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, bez względu na przeznaczenie i sposób użytkowania.

Zgodnie z powyższym przepisem właściciel jest zobowiązany do uprzątnięcia błota i innych zanieczyszczeń (np. piach, liście, chwasty, trawy)  z chodnika przyległego do jego nieruchomości. Ustawowy wymóg  utrzymania czystości i porządku na chodnikach obowiązuje przez cały rok, a nie np. tylko w okresie zimowym.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.