ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gmina Ząbkowice Śląskie gotowa do sezonu zimowego 2022/2023

18.10.2022
Do pierwszych opadów śniegu i ujemnych temperatur zostało jeszcze kilka tygodni w związku z czym 18 października w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Gminy Ząbkowice Śląskie w sprawie przygotowania miasta i gminy Ząbkowice Śląskie do okresu zimowego 2022/2023.

Każdego roku jest to wymagający okres zarówno dla mieszkańców jak i instytucji publicznych. Burmistrz Marcin Orzeszek wraz Grzegorzem Ciapką (Zarządzanie Kryzysowe) poruszyli m.in. następujące tematy:

- odśnieżanie dróg i chodników,

- rozpoznanie osób samotnych, które nie mają zapewnionej należytej opieki również pod kątem możliwości ogrzewania ich lokali,

- zwrócenie uwagi na osoby bezdomne.

 

W spotkaniu brali udział przedstawiciele służb z terenu Gminy Ząbkowice (policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, szpital), kierownicy jednostek gminnych, prezesi spółek gminnych, kierownicy Urzędu Miejskiego, przedstawiciele jednostek powiatowych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.