ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

II Festiwal muzyczny im. Alojzego Tauxa

17.10.2016
Już po raz drugi w ząbkowickiej gminie wspominano wybitnego kompozytora, pierwszego dyrektora Mozarteum w Salzburgu, Alojzego Tauxa. Festiwal rozpoczął w sobotę koncert w kościele parafialnym w Braszowicach, miejscowości narodzin kompozytora. Na początku słowo o kompozytorze wygłosił Jerzy Organiściak, prezentując najważniejsze fakty z życia Tauxa. Utwory A. Tauxa, W.A. Mozarta i J. Haydna wykonał Chór Gloria z Ząbkowic Śląskich, a jako soliści wystąpili Marian Biliński – organy, Krzysztof Biliński – altówka oraz Jadwiga Adamska.

Drugiego dnia festiwal przeniósł się do kościoła p.w. św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich, gdzie odbył się koncert z utworami A. Tauxa, F. Mendelsona-Bartholdy, J.S. Bacha, E.Moricone, J. Pachelbela, G. Younga, J. Gałuszki i M. Frisina. Wykonawcy:

Opolski Chór Kameralny pod batutą Mariana Bilińśkiego

Chór „Cantate Domino” z Nowej Rudy pod batutą Piotra Bałandy

Chór "Gloria" z Ząbkowic Śląskich pod batutą Andrzeja Wiśniewskiego

Opolski Kwartet Smyczkowy: Joanna Widawska – I skrzypce, Maciej Wachowski – II skrzypce, Krzysztof Biliński – altówka, Mikołaj Gałan – wiolonczela

Marian Biliński – organy 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.