ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie – tu chce się żyć!

20.05.2021
Witaj w Ząbkowicach – zamelduj się, zamieszkaj i otrzymaj pakiet promocyjny! Od początku trwającego już ponad pół roku projektu w naszej gminie zameldowało się 77 osób. Zachęcamy w nim wszystkich, aby zameldowali się na pobyt stały w naszej gminie i u nas rozliczali się z podatków. Im większe wpływy z podatków, tym więcej dróg i chodników wyremontujemy, tym więcej nowego sprzętu przekażemy do szkół, tym więcej inwestycji będziemy mogli zrealizować. Każdy, kto zamelduje się na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie, otrzymuje pakiet powitalny, na który składają się: karnet na kryty basen, saunę oraz siłownię na hali słonecznej, miesięczny bilet na przejazdy Ząbkowicką Komunikacją Publiczną, zaproszenie na wybrane wydarzenie kulturalne oraz zestaw gadżetów promocyjnych.

Dlaczego warto to zrobić? Bo Gmina Ząbkowice Śląskie to miejsce atrakcyjne do zamieszkania. Świadczy o tym chociażby ponad 140 sprzedanych przez gminę działek pod budownictwo jednorodzinne, m.in. na Osiedlu Owocowym, a przecież nie liczymy w tym tych działek, które zostały sprzedawane w obrocie prywatnym. Prywatni deweloperzy stawiają kolejne bloki wielorodzinne oraz osiedla mieszkaniowe, w których z reguły  już na początku budowy mieszkania są wyprzedane. 

Gmina Ząbkowice Śląskie to nie tylko atrakcyjnie zlokalizowane działki w dobrych cenach. To również miasto dające wiele możliwości dla dzieci, młodzieży, seniorów i całych rodzin. Gmina Ząbkowice Śląskie ma halę sportową, kryty basen, zrewitalizowany park miejski im. Sybiraków, zakończyliśmy także rewitalizację dwóch kolejnych – przy stadionie i za wiaduktem. W gminie działa tez wiele podmiotów prywatnych z szeroką ofertą sportową i kulturalną.  Mieszkając w naszej gminie można korzystać z centrum fitness, z sukcesami działają tutaj m.in.  szkoła tańca, szkoła gimnastyki artystycznej, szkółki piłkarskie,. Gmina dofinansowuje działalność kulturalną i sportową, dzięki czemu oferta stowarzyszeń i klubów sportowych może być naprawdę szeroka i atrakcyjna.

W Gminie Ząbkowice Śląskie funkcjonuje także dzienny dom opieki Senior +, prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku i inne organizacje zrzeszające seniorów.

Każde dziecko ma także zapewnione miejsce w przedszkolu, a wyżywienie w naszych szkołach i przedszkolach należy do najtańszych w regionie i to przy zachowaniu najwyższej jakości tych posiłków. W Gminie Ząbkowice Śląskie nie ma problemów jak w innych gminach, gdzie rodzice często musieli stać w kolejkach, nie wiedząc czy dla ich dziecka będzie miejsce w przedszkolu. Rozszerzamy także stale ofertę żłobka publicznego, w którym mamy już ponad 100 miejsc.

Dowóz dzieci do szkół zapewnia Ząbkowicka Komunikacja Publiczna – 7 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Solaris Urbino, które obsługują wszystkie miejscowości w naszej gminie. ZKP została uruchomiona 1 września 2020 roku – to kolejny projekt zrealizowany przez naszą gminę, który pozwolił zrobić nam krok do przodu i jeszcze mocniej pokazać, że Ząbkowice Śląskie są liderem w naszym regionie.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.