ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Głosowanie korespondencyjne – jak to zrobić?

24.06.2020

W tegorocznych wyborach prezydenckich istnieje możliwość oddania głosu korespondencyjnego. W przypadku głosowania w kraju kopertę zwrotną zawierającą:

1)zaklejoną kopertę z kartą do głosowania;

2)wypełnione i podpisane oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu,

należy zakleić i najpóźniej dnia 26 czerwca 2020 r.:

1)wrzucić do znajdującej się na terenie gminy, w której zlokalizowana jest obwodowa komisja wyborcza właściwa dla danego wyborcy, nadawczej skrzynki pocztowej Poczty Polskiej,

2)osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do właściwego urzędu gminy (w godzinach pracy urzędu).

Wyborca może w dniu wyborów, do czasu zakończenia głosowania, osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania, w którym jest wpisany do spisu wyborców.

Wykaz skrzynek nadawczych: 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.