ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Minęło ćwierć wieku – jubileuszowy koncert Sierra Manty za nami

21.10.2013
Było folkowo, nastrojowo i jubileuszowo. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne – zarówno dla samego zespołu, jak i mieszkańców oraz przybyłej na koncert publiczności. 25 lat istnienia ząbkowickiej Sierra Manty to powód do dumy i wzruszeń – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Formacje Sierra Manta, Tracktor oraz Varsovia Manta hojnie obdarowywały folkowo-andyjskim, muzycznym nastrojem i dynamiką wykonania. Doświadczyć tego mogła licznie zgromadzona na Sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury publiczność.

 

 

W koncercie jubileuszowym zagrali:

Robert Tubek – quena, zampońa, instrumenty perkusyjne

Elżbieta Tubek – śpiew, quena

Maciej Flank – gitara, śpiew

Ireneusz Wójcicki – akordeon, charango, tiple

Janusz Wawrzała – bombo, instrumenty perkusyjne, śpiew

Grecko Calderon – gitara, śpiew

Marek Kaim – bombo, quena, zampońa, śpiew

Krzysztof Łabaz – gitara basowa

Andrzej Mazur – saksofon

Miłym zaskoczeniem i niespodzianką dla zespołu był tort z podobiznami członków Sierra Manty przygotowany przez mieszkankę Ząbkowic Śląskich, Panią Bożenę Bogaczyńską-Adach, która wręczyła słodki prezent podczas koncertu.

W ramach Jubileuszu w niedzielę w Kościele Św. Anny odbył się koncert „Misa Criolla” („Msza Kreolska”) Ariela Ramireza – wzruszający i emocjonujący występ wywołał wśród zebranych owacje na stojąco.

Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy jeszcze wielu niezapomnianych koncertów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.