ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Remont zamku coraz bliżej

14.11.2019
Delegacja Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich w środę 13 listopada w czeskich Havlovicach uczestniczyła w konferencji inaugurującej realizację projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”. Projekt ten realizowany jest przez Gminę Ząbkowice Śląskie i Sdruzeni pro Vizmburk, z.s. W ramach projektu renowacji zostaną poddane zamki w Ząbkowicach Śląskich i Vizmburku.

W krótkich prezentacjach pracownicy urzędu przedstawili historię ząbkowickiego zamku oraz plany jego remontu. W ten sam sposób czeski partner przekazał informację o czeskiej części projektu.

Już wkrótce po obu stronach granicy zostaną ogłoszone przetargi na prace budowlane związane z przebudową zamków. Planowane zakończenie projektu to maj 2021 roku.

Projekt „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, wartość całego projektu to 1 249 878,74 euro, a dofinansowanie do części Gminy Ząbkowice Śląskie wynosi 484 242,36 euro. Zakończenie projektu planowane jest na maj 2021 roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.